X
TRY 0

Hoşgeldiniz

Lütfen Giriş Yapın

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıMinecraftMineCraft Sunucu Kurulumu

MineCraft Sunucu Kurulumu

 Bugün sizlere nasıl sıfırdan kendi MineCraft sunucunuzu açacağınızı göstereceğim.

  • Daha sonra Java 'ya çift tıklayarak kurulumunu yapıyoruz. Ve ardından masaüstünde bir klasör oluşturuyoruz. Ve indirdiğimiz Spigot.jar 'ı klasörün içine atıyoruz.

  • Hemen sonrasında klasörde boş bir alana tıklayarak yeni bir metin dosyası oluşturuyoruz. Ve dosyanın ismini ve uzantısını baslat.bat olarak değiştiriyoruz.

  • Bu oluşturduğumuz dosyaya öncelikle sağ tıklayarak daha sonrasında düzenleye basarak açıyoruz. Ve içerisine başlatma komutumuzu yazıyoruz. ( java -Xmx4G -jar spigot.jar PAUSE ) Ve kayıt edip çıkıyoruz.

Not : -Xmx4G komutu sunucuya verdiğiniz RAM miktarıdır. Her kullanıcı kendi kullandığı VDS 'e göre yazması gerekir.

  • Daha sonrasında baslat.bat dosyasına çift tıklayarak sunucuyu çalıştırıyoruz. Ve önümüze gelen konsolda işlemlerin bitmesini bekliyoruz. 

  • İşlemlerimiz bittikden sonra klasörümüzde bir kaç dosya oluşacaktır. Oluşan eula dosyasını açıyoruz ve içerisinde bulunan sözleşmeyi onaylamak için -false  kısmına -true yazıyoruz ve kayıt edip çıkıyoruz.

  • Daha sonrasında tekrardan baslat.bat dosyasına çift tıklayarak açıyoruz. Ve ardından klasörümüzde oluşan diğer dosyalardan server.properties isimli dosyayı açıyoruz. Dosyanın içinde bulunan online-mode=true kısmını online-mode=false olarak değiştirip kayıt edip çıkıyoruz. (Bu yaptığımız işlem minecraft premium hesap sahibi olamayanların sunucuya girmesi içindir)

  • Son adımda ise tekrardan baslat.bat dosyasına çift tıklayarak sunucumuzu aktif ediyoruz. Ve sunucu kurulumu tamamlanmıştır.

Saygılarımızla...
https://vemahost.com
0 850 307 79 76

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(275 defa görüntülendi. / 2 kişi faydalı buldu.)
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Powered by WISECP
Top